Hulajnoga Xiaomi MiJia m365 pro, czy Scooter Pro – porównanie

Wielu twierdziło, że Xiaomi Mijia m 365 nie poradzi sobie na rynku hulajnóg elektrycznych. Minęło kilka miesięcy i mówi się, że nie ma lepszego modelu, który oferowałaby podobne parametry za takie pieniądze. Teraz na rynek wchodzi nowa wersja ich flagowej hulajnogi – Xiaomi Mi Electric Scooter Pro. Poniżej porównanie obu hulajnóg i o tym czym różnią się oba pojazdy.

Czy warto kupić hulajnogę Xiaomi?

Wielu YouTuberów potwierdza, że Xiaomi warto kupić, bo nie znajdziesz lepszego sprzętu w cenie do 2000 zł. Te elektryczny hulajnogi mają prostą, minimalistyczną konstrukcję, gdzie każdy detal działa na rzecz wygody użytkowania. Każdy model ma solidną składaną konstrukcję, zaś długa stabilna kierownica i pneumatyczne opony pochłaniające wstrząsy, zapewniają komfortowe i ekscytujące doznania.

Nowa wersja Xiaomi, to przede wszystkim większy akumulator, ale jest też kilka niespodzianek i o tym poniżej.

Porównanie Xiaomi Mijia 365 i Mi Electric Scooter Pro

Hulajnoga:

Xiaomi Mi Pro

xiaomi mi pro

 

Xiaomi Mijia 365
Maksymalna prędkość 25 km/h 25 km/h
Maksymalna waga użytk. 100 kg 100 kg
Wysokość 118 cm 114 cm
Waga 14,2 kg 12,5 kg
Maks. zasięg 45 km 25 km
Czas ładowania 9 godzin 5 godzin
Cena ok. 2200 zł. ok 1800 zł.
 
hulajnoga od Xiaomi
XIAOMI MIJIA ma dobre parametry i wygląda dobrze. Jej nowsza wersja różni się wieloma ulepszeniami, ale najistotniejszy jest większy akumulator.

Co nowego w wersji PRO?

Ta wersja ma kilka innowacji, których nie ma w wersji podstawowej. Aby wydłużyć żywotność baterii, Xiaomi Mi Pro konwertuje i przechowuje energię kinetyczną podczas przyspieszania. Pojazd został wyposażony w układ hamowania odzyskowego dla zaoszczędzenia dodatkowej mocy. Jak zapewnia producent, wspomaga to system hamowania awaryjnego i jednocześnie poprawia żywotność baterii. Z kolei czerwone światła tylne migają wyraźnie jako ostrzeżenie dla pieszych i innych pojazdów na drodze.

Wersję Pro wyróżnia też większy ekran LED, który wyświetla informacje o aktualnej prędkości, konieczności odwiedzin serwisu czy połączeniu Bluetooth. Jednaj zasięg jazdy to główny parametr, który sprawia, że Pro jest znacznie lepsze niż Mijia m365.

A co z gwarancją?

Marka Xiaomi gwarantuje nabywcy, że przy normalnym użytkowaniu tej hulajnogi, jej działanie będzie nieprzerwane lub wolne od błędów. Oczywiście Xiaomi nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane nieprzestrzeganiem instrukcji dotyczących użytkowania produktu, ale tak jest we wszystkich umowach gwarancyjnych.

W przypadku otrzymania uzasadnionego roszczenia, wynikającego z usterki hulajnogi w okresie gwarancji, firma w zakresie dozwolonym przez prawo, “naprawi produktu bezpłatnie, użyje nowych lub odnowionych części zamiennych lub zastępując wadliwy produkt odnowionym lub nowym sprzętem.”

Obiecanki brzmią świetnie, ale najważniejsze, że jest polska strona, gdzie można zgłaszać reklamację. Na oficjalnym portalu czytamy, że w przypadku usterki, należy odesłać towar w oryginalnym opakowaniu wraz ze wszystkimi akcesoriami (o ile jest taka możliwość) i ze zgłoszeniem reklamacyjnym. Paczkę przed wysyłką należy zabezpieczyć i aby dokonać bezpłatnej wysyłki reklamowanego produktu należy skontaktować się z serwisem.

Hulajnoga Xiaomi Mijia m365 ma dobre opinie, bo…

Xiaomi w swojej ofercie ma tylko jedną e-hulajnogę i to wystarczyło, by zaistnieć na rynku, który dynamicznie się rozrasta. Oczywiście na oficjalnej stronie marki przeczytamy same superlatywy o ich sprzęcie, więc zobaczmy, co napisali testerzy z internetu:

“Moje testowanie Xiaomi rozpoczęło się na dobrą sprawę w połowie kwietnia i od tamtej pory niemal codziennie pokonuję na hulajnodze ok. 5-6 km (do i z pracy) co zajmuje mi nie więcej jak 8 -10 min. w jedną stronę.” – czytamy na AntyWeb.

“Prędkość maksymalna osiągana jest stosunkowo szybko. Do wyboru mamy dwa tryby jazdy – normalny i oszczędzania energii. Ten drugi aktywujemy dwukrotnym szybkim naciśnięciem przycisku zasilania – ostatnia kropka na panelu głównym będzie się wtedy świecić na zielono. Gdy jest biała, włączony jest tryb normalny.” – relacjonuje Dziennik.pl.

Jakie parametry techniczne oferuje Xiaomi i konkurencja

Mijia ma pojemność baterii to 7800 mAh, co powinno to starczyć na przejechanie 30 km. Ładowanie od 0 do 100 proc. trwa niecałe 5 godzin. Hulajnoga wykonana jest ze stopu aluminium, waży 12.5 kg, a maksymalna prędkość to 25 km/h. Warto dodać, że silnik ma moc 250 W, co jest przyjętym standardem. Z kolei wentylowane tarcze hamulcowe obniżają ryzyko ich przegrzania. Jest też mocne oświetlenie przednie widoczne do 6 m i tylne, które pulsuje przy naciśnięciu hamulca. Ciekawy filmik porównawczy zrobiła załoga z kanału “Co najlepsze”, zobacz poniżej:


Jak widać powyżej, nadal mamy na rynku sprzęty, które warte są połowę ceny. Nic dziwnego, że Xiaomi ma dobre opinie, bo za średnią cenę oferuje sprzęt, który u innych kosztuje prawie dwa razy drożej.

Bo hulajnoga musi dobrze wyglądać

Nie ma, co udawać, ze przy zakupie e-hulajnogi, wszystkim zależy również na jej wyglądzie. To jest jak telefon, nie może być wielka, niezgrabna, czy udziwniona. Mamy XXI wiek i sprzęty elektroniczne nie muszą być już olbrzymie, by spełniać swoje zadanie. Xiaomi o tym wie, dlatego ich hulajnoga to… majstersztyk designerski. Świetnie wyważona kolorystyka i elegancki, prosty kształt.

Jeśli do tej całej urody dodamy ciekawe wnętrze, to pozostaje zbierać pieniądze na ten sprzęt. Na oficjalnej stronie mają też sprzedaż ratalną, więc ci, co się nie mogą się doczekać – mogą mieć tę hulajnogę już dzisiaj.

MIJIA M365
Dobra jakość połączona z dobrym gustem!

Akumulator to podstawa

Ok, mamy ładny wygląd, ale na samej ładnej ramie daleko nie pojedziemy. Sprawdziliśmy i porównaliśmy baterię w Mijia 365 z podobnymi markami. Wychodzi na to, że faktycznie w podstawowej wersjo hulajnogi pojedziemy 30 km na jednym ładowaniu, hulajnoga zasilana jest komórkami litowo-jonowymi LG o pojemności 280 Wh. Bateria ma własną wielopoziomową ochronę przed zwarciami, przeładowaniem, przegrzaniem itp. Z powodu zwiększonego zużycia akumulatora, hulajnoga może przejechać 30 km na jednym ładowaniu, a po rozładowaniu baterii, ładowanie trwa, jak w podobnych modelach – 5 godzin.

Warto dodać, że Xiaomi określa zakres w następujący sposób: 75 kg kierowca z całkowicie naładowanym skuterem jadącym z prędkością 15 km / h na płaskiej powierzchni bez wiatru w temperaturze 25 ° C.

Opony są istotne

Xiaomi Scooter Pro i Xiaomi M365 są wyposażone w opony powietrzne zamiast opon z pełnej gumy. Opony są takie same dla obu skuterów. Mimo że możesz je przebić, opony pneumatyczne zapewniają doskonałą amortyzację wstrząsów. Wielu użytkowników zastępuje je oponami z pełnej gumy, ale to nie jest najlepszy pomysł. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że brak amortyzacji może spowodować uszkodzenie połączeń lutowanych akumulatora.

Xiaomi MiJia 365 w oczach zagranicznych ekspertów

W internecie jest poro opinii, która sugerują, że MiJia 365 jest hulajnogą bardzo komercyjną, stworzoną do podbicia serc średniozamożnych klientów i że nie można oczekiwać od niej wyjątkowych osiągów. Na ridetwowheels.com chwalą ją, że jest w 99% złożona, a wszystko, co musisz zrobić, to wkręcić ć 4 śruby z kluczem sześciokątnym (dołączonym do opakowania). Każda część MiJia jest dobrze zaplanowana i wszystko jest idealnie połączone. Oprócz tego, że wykonana jest z aluminium lotniczego, jakość wykonania odzwierciedla wszystkie szczegóły – solidne i czyste spawanie, wysokiej jakości materiały, całe okablowanie ładnie pokryte i schowane. Z kolei antypoślizgowa podkładka na desce, a także antypoślizgowy gumowy uchwyt na kierownicy są przyjemne w dotyku i wyglądają bardzo solidnie.

Warto dodać, że reflektor jest bardzo silny z bardzo jasną diodą LED o mocy 1,1 W z soczewką ogniskującą, która jest przydatna, gdy trzeba widzieć i być widzianym w ciemności, i nie wysysa z baterii całego życia. Jasne czerwone światło tylne świeci się, gdy reflektor jest włączony, a także miga po naciśnięciu dźwigni hamulca.

Nasza ocena wersji PRO: 9/10. W tej cenie, ciężko będzie znaleźć lepszy sprzęt z serwisem gwarancyjnym w Polsce. Zapraszamy do naszego rankingu hulajnóg >