Hulajnogi Xiaomi M365 do naprawy – serwis pomoże

Firma Xiaomi uruchamia specjalną usługę serwisową dla wszystkich hulajnóg elektrycznych M365 wyprodukowanych między sierpniem 2017, a październikiem 2018 roku. Wszystko przez to, że w hulajnogach tej marki może dojść do pęknięcia zaczepu kierownicy.

Hulajnogi Xiaomi M365 zostaną naprawione

Z informacji, którą otrzymaliśmy wynika, że aby skorzystać z darmowej naprawy, trzeba najpierw sprawdzić, czy hulajnoga posiada aluminiowy zaczep kierownicy. W tym celu należy wpisać numer seryjny pojazdu na stronie internetowej producenta w zakładce pomocy technicznej tutaj.

naprawa xiaomi
Aby sprawdzić, czy hulajnoga jest objęta programem naprawy, wprowadź jej numer seryjny na stronie Xiaomi.

Skąd pomysł na naprawianie hulajnóg? Problem wziął się stąd, że kierownice w hulajnogach Xioami M365 nie są pozbawione luzów. Zatem użytkownicy stosowali rozmaite podkładki najczęściej drukowane na drukarkach 3D. W efekcie tych działań, luzy zamieniały się w naprężenia, których producent nie przewidział i następowało powolne pękanie elementu kierownicy.

Xiaomi w oficjalnym komunikacie zaznacza, że otrzymało ograniczoną liczbę zgłoszeń dotyczących problemów z bezpieczeństwem użytkowania hulajnogi elektrycznej M365 z powodu pękającego zaczepu. Poniżej oficjalny komentarz ze strony Xiaomi:

“Otrzymaliśmy ograniczoną liczbę zgłoszeń dotyczących potencjalnych problemów z bezpieczeństwem użytkowania hulajnogi elektrycznej Mi M365. Po zbadaniu problemu okazało się, że w przypadku postępowania niezgodnego z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika lub w przypadku użycia siły niektóre partie produktu wyposażone w mechanizm składający z hakami wykonanymi ze stopu aluminium są narażone na awarię i w efekcie – jeśli nie zostaną przeprowadzone odpowiednie czynności konserwacyjne – mogą powodować ryzyko upadku użytkownika podczas jazdy.”

Xiaomi chce pomóc za darmo

Program naprawczy ma na celu zastąpienie aluminiowego zaczepu kierownicy, nowym ze stali nierdzewnej. Ponadto właściciele hulajnóg M365 będą mogli wziąć udział w bezpłatnym teście obejmującym podstawowe elementy urządzenia, takie jak światła, przepustnica, hamulce, panel na kierownicy, port ładowania i moduł Bluetooth.