Hulajnogi z Lidl? Czy warto, jakie opinie?

Popularność hulajnóg sprawiła, że można je kupić, nawet w sieci Lidl. Ludzie piszą dobre opinie, jakoby ich hulajnogi były, faktycznie dobre i dosyć niedrogie. Poniżej nasza ocena sprzętów z Lidl’a.

Lidl ma dwie niezłe hulajnogi dla dzieci

O tym, że dobra hulajnoga, to nie tylko ładna rama, przekonali się ci, którzy ulegli kontuzji podczas jazdy na sprzęcie niskiej jakości. Jak czytamy na stronie Lidla, ich pojazdy wytrzymają obciążenie do 100 kg, co może świadczyć, że mają wysokiej jakości łożyska i dobrze zbalansowane parametry.

Cena hulajnóg z Lidla robi wrażenie, bo to zaledwie 129 zł, czyli tyle ile wydaje się na jedne poważniejsze zakupy. A co dostaniemy za tę cenę?

hulajnogi-lidl
Lidl ma jedną dobrą hulajnogę w wersji dla niej i dla niego

Hulajnoga z Lidla – ładna i solidna

Lidlowska hulajnoga jest ładna, ale zwróćmy uwagę na dosyć wysoki drążek kierowniczy, który można regulować na wysokości od 75 do 93 cm. To jest istotne, bo dziek temu rozwiązaniu, hulajnoga rośnie wraz z dzieckiem.

Mamy też profesjonalne kółka High Rebound z wysokiej jakości łożyskami kulkowymi o średnicy 145 mm. Zaś sama hulajnoga jest niewielka, a jej wymiary po rozłożeniu to ok. 82 cm długości, 36 cm szerokości i 93 cm wysokości.
Jak wspomnieliśmy powyżej, pojazd wytrzyma obciążenie do 100 kg, co jest ważną wskazówką. Nie chodzi o to, że dziecko może ważyć do 100 kg, zaś bardziej na tym, że uderzając w podest lub podskakując, nie uszkodzimy tego sprzętu. W końcu ma on służyć do rozrywki i sportu.

Lidl oferuje hulajnogę o dosyć szerokim podeście, ale w przypadku dzieci jest to zaleta, bo łatwiej na niej utrzymać równowagę. Ponadto ma ona antypoślizgową powłokę silikonową. Z kolei składane uchwyty Soft Touch z zapięciem zabezpieczającym, hamulec cierny na tylnym kole, podpórka boczna i błotnik na przednim kole zadbają o bezpieczeństwo podczas jazdy.

lidl-hulajnogi
Hulajnoga jest lekka i łatwo się składa.

Jakie opinie o hulajnodze z Lidla?

Ten model hulajnogi jest dostępny w Lidlu od niedawna, ale udało nam się znaleźć kilka opinii na jej temat.

“mogłaby być większa, ale za tę kasę nie ma co się zastanawiać. Ja kupiłam dla moich bąblów i jest trochę za zimną, ale już sobie jeżdżą. Polecam!”

“Zazwyczaj Lidl ma dobre sprzęty, a jak zobaczyłam że za 130 zł, to się nie zastanawiałam, bo w tej jakości taniej nie kupie. Dla mnie najważniejsze jest, że rączka jest wysuwana, bo za rok nie będę kupowała kolejnej hulajnogi!!”

Inna, podobna hulajnoga?

Nils Extreme
Ta sama cena, znana marka  

Porównaliśmy ofertę Lidla i znaleźliśmy podobną hulajnogę. Chodzi o Nils HL-200 przeznaczoną dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Tutaj również, maksymalna waga użytkownika wynosi do 100 kg. Rama i kierownica wykonane są z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium.

Wygląda na to, że HL-200 świetnie sprawdzi się na nawierzchniach asfaltowych oraz wybrukowanych chodnikach. Oczywiście jest składana, co ułatwia jej transport, zaś łożyska klasy ABEC7 w połączeniu z kółkami PU 200 MM pozwalają na mniejsze opory toczenia, a w konsekwencji większą szybkość jazdy.

Wiele osób potwierdza, że Nils Extreme to znana marka produkująca wysokiej jakości łyżworolki, przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej i kondycyjnej. Zatem warto przemyśleć ten zakup, zanim skusimy się na Lidla.

Czekamy też na elektryczne hulajnogi w dobrych cenach. Na Wasze recenzje czekamy na Facebooku!